[polski] Agile People Fundamentals + HR (ICP-AHR)

Date:
2021-04-29 09:00 —
2021-04-30 17:30 CEST
Location:
Warsaw, Poland
PLN3,500.00
Special Discount
Ended on 2021-04-01
PLN3,800.00
Normal
Ended on 2021-04-01

Ze względu na Covid-19 i wysoki poziom niepewności, warunki szkolenia mogą się zmienić. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego lub innych terminów w Polsce, skontaktuj się z nami pod adresem e-mail [email protected]

Rozwijaj się w Agile HR!

ICAgile Certified Professional – Agile HR (ICP-AHR)

Niezależnie od tego, czy jesteś HRowcem, EBowcem, Rekruterem, Managerem, Trenerem, a nawet Agile Coachem lub Scrum Masterem, powinieneś zrozumieć, w jaki sposób procesy dotyczące ludzi w organizacji muszą się zmienić, żeby efektywnie wspierać zwinną kulturę. Jak zmienia się podejście do stawiania celów, mierzenia efektywności, rekrutacja, nauka i rozwój, wynagrodzenia i benefity oraz sposób, w jaki przeprowadzamy badania zaangażowania pracowników? Jakie szczególne umiejętności musimy wykorzystać, aby przeprowadzić zwinną transformację z perspektywy ludzi?


Rola HR w zwinnej organizacji się zmienia, pokażemy Tobie, w jaki sposób.

Szkolenie online przygotowuje do zdobycia międzynarodowej certyfikacji (w cenie) Certification in Agile HR by ICAgile.

Co otrzymasz?

 • Możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu ICP-AHR wydawanego przez ICAgile (szczegóły poniżej)
 • Książkę o Agile HR w autorstwa Pia Marii Thoren – „Agile People: A Radical Approach for HR and Managers”
 • Dostęp do kanałów Slack społeczności Agile People – praktyków Agile HR na całym świecie!
 • Elektroniczne materiały szkoleniowe, zbiór narzędzi i praktyk do wykorzystania w organizacji
 • Wsparcie konsultacyjne doświadczonych trenerów i facylitatorów Agile People

Na jakie pytania znajdziesz odpowiedź?

 • Czym jest Agile, dlaczego i kiedy warto to podejście stosować?
 • Co charakteryzuje zwinny sposób myślenia i jak zmienić tradycyjne procesy HR, gdy pracujemy zgodnie ze zwinnymi wartościami?
 • Jak HR powinien dostosować pracę, aby stworzyć maksymalną wartość w sprawnej organizacji? Jak powinna wyglądać rekrutacja, ocena wyników i dyskusje na temat wynagrodzeń?
 • Jakie są konkretne przykłady? Jak zrobili inni? Co działa?
 • Jak korzystać ze zwinnych technik, takich jak Scrum i Kanban dla HR?
 • Jakie narzędzia i praktyki mogę wykorzystać już od dziś, żeby stworzyć nowoczesny i zwinny HR?

Program szkolenia

 1. Agile i nowa rola HR. Kiedy organizacja przechodzi na pracę zgodną ze zwinnymi wartościami i zasadami, rola HR także musi się zmienić. Dowiesz się, co staje się zadaniem zwinnego HR i w jaki sposób rola ta różni się od tradycyjnej funkcji HR. Spojrzysz na zmiany z perspektywy procesów, struktury, zarządzania, podejścia do motywacji i postrzegania potrzeb ludzi, wynagradzania oraz rozwoju.
 2. Jak HR może korzystać ze zwinnych narzędzi i praktyk. Zobaczysz, że wiele zwinnych praktyk, narzędzi czy frameworków (Scrum, Kanban, mapowanie strumieni wartości, OKR) dla HR nie różni się tak bardzo od wykorzystania ich w IT. Dowiesz się jednak na co zwrócić uwagę i których praktyk i narzędzi użyć w zwinnym HR. Mapowanie procesów, definiowanie produktów, formułowanie wymagań, wizualizacja pracy, realizowanie kluczowych inicjatyw, jak i codzienna praca HR może zacząć przynosić Twojej organizacji jeszcze większą wartość. A do tego wiele przykładów z życia.
 3. Cele i wydajność w nowy sposób. Odkryjesz metody wprowadzenia zwinnego podejścia do tradycyjnych praktyk zarządzania wydajnością. Dowiesz się, w jaki sposób budować środowisko do efektywnej pracy ludzi i zespołów. Poznasz zalety wykorzystania przejrzystego podejścia do wyznaczania celów OKR.
 4. Nagrody i wynagrodzenia. Dowiesz się, w jaki sposób odpowiednie podejście do wynagradzania zwiększa szansę na zbudowanie zwinnej organizacji. Dlaczego jedno uniwersalne podejście nie uwzględnia potrzeb oraz czynników wpływających na motywację wszystkich pracowników? Zobaczysz, w jaki sposób firmy budują przejrzystość wynagrodzeń.
 5. Pozyskiwanie talentów i onboarding. Podejście do pozyskiwania talentów w zwinnej organizacji musi wspierać jej strategiczny rozwój, brać pod uwagę wartości, kulturę, różnorodność i współpracę przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. Nauczy się mapować proces rekrutacyjny w taki sposób, żeby przynosił on jak najwyższą wartość biznesową oraz wpływał pozytywnie na doświadczenia kandydatów. Za pomocą tablicy kanbanowej zwizualizujesz jego poszczególne kroki. Dowiesz się także, jakich kompetencji szukamy wśród kandydatów do zwinnych zespołów.
 6. Zaangażowanie pracowników. Spojrzysz na narzędzia, które wpływają na motywację oraz na budowanie zaangażowania wśród pracowników z innej perspektywy. Dzięki temu będziesz wiedział, w jaki sposób tworzyć środowisko pracy sprzyjające wysokiemu zaangażowaniu ludzi.
 7. Nauka i rozwój. Rozwój przywództwa w organizacji musi być dostosowany do zwinnych wartości. Tylko wtedy zwinna transformacja może zakończyć się sukcesem. Dowiesz się także, w jaki sposób wspierać zwinne wskroś-funkcjonalne zespoły w rozwoju i nauce. Rozwój w zwinnej organizacji to nie odnosi się tylko do jednostek, lecz także do zespołów skupionych na dostarczaniu wartości biznesowej.
Czy to szkolenie jest dla mnie?


Z pewnością tak, jeżeli jesteś zainteresowany rolą HR w zwinnej organizacji lub szukasz sposobów na efektywną pracę Twojego HR w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. A może jako członek zespołu HR pracujesz już zwinnie? To szkolenie pozwoli Ci lepiej zrozumieć swoją rolę. Zapraszamy także Agile Coachów oraz Scrum Masterów chcących lepiej zrozumieć pracę HR i dzięki temu efektywniej wspierać swoją organizację w rozumieniu i stosowaniu zwinności.

Uczestnikami naszych szkoleń są dyrektorzy i managerowie HR, Liderzy Rekrutacji, Rekruterzy i Sourcerzy, HR Business Partnerzy, Trenerzy, Agile Coachowie, Scrum Masterzy, Managerowie, People Managerowie, Line Managerowie i Kierownicy Zespołów.

Program szkoleniowy, w którym weźmiesz udział, został przeprowadzony już dziesiątki razy na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Opracowany przez Pia Marię Thoren i ulepszany wspólnie z gronem facylitatorów Agile People z całego świata, angażuje, rozwija i inspiruje do działania! Największe grupy szkoleniowe w Brazylii liczyły ponad 50 osób.


Czy potrzebuję dodatkowej wiedzy, żeby wziąć udział w szkoleniu?

Żeby wziąć udział w szkoleniu online, nie potrzebujesz żadnych umiejętności wstępnych. Poziom szkolenia dostosowujemy do potrzeb i poziomu wiedzy i doświadczenia uczestników. Podczas szkolenia ważna jest dla nas różnorodność uczestników, która pozwala spojrzeć na materiał z różnych perspektyw. Dlatego, jeśli Agile jest dla Ciebie zupełnie nowym tematem, lub poznajesz dopiero HR, możesz śmiało zarezerwować miejsce dla siebie na szkoleniu!

Żeby jeszcze lepiej wykorzystać czas podczas szkolenia, otrzymasz materiały przed oraz po szkoleniowe.

Jak wygląda proces certyfikacji?

W cenie szkolenia uczestnicy otrzymują możliwość zdobycia certyfikatu Agility In HR (ICP-AHR) wydawanego przez ICAgile.

Przygotowaliśmy zadanie, które umożliwi Ci połączenie wszystkich poznanych podczas szkolenia perspektyw, praktyk i narzędzi Agile HR. Twoim zadaniem będzie pokazać nam, w jaki sposób rozumiesz zwinność w kontekście ludzi i roli HR oraz czy potrafisz dobrać odpowiednie narzędzia i praktyki, do konkretnych zastosowań. Zadanie opiera się o przygotowanie Twojej rekomendacji zmian HR dla sytuacji w pewnej organizacji, która zmaga się z określonymi trudnościami. Wszystkie niezbędne informacje na temat wspomnianego zadania oraz organizacji, o której mowa, otrzymasz podczas szkolenia.

Kiedy prześlesz nam rozwiązanie zadania w terminie 14 dni od ukończenia szkolenia, otrzymasz certyfikat ICP-AHR. Część uczestników, zamiast tradycyjnego zadania certyfikacyjnego, decyduje się na wdrożenie w swoich firmach wybranych narzędzi lub praktyk Agile HR, bądź przygotowuje plan ich wdrożenia.

Zastanawiasz się, czy dasz radę? Bez obaw! Otrzymasz w tym czasie nasze pełne wsparcie, a samo zadanie pozwoli Ci spojrzeć na zdobytą wiedzę z praktycznej strony.

Share event:
Upcoming events: