A

All our training is also delivered online

Date:
2020-10-12 09:00 —
2020-10-15 13:00 GMT+03
Location:
Online
€350.00
3 kişi ve üzeri grup +Erken kayıt indirimi
Ended on 2020-09-18
€400.00
Erken kayıt indirimi
Ended on 2020-09-18
€400.00
3 kişi ve üzeri grup indirimi
Ended on 2020-10-11
€450.00
Normal kayıt dönemi
Ended on 2020-10-11

Uluslararası Sertifikalı Çevik İK Eğitimi

Çeviklik, hızla gelişen ve değişen dünyada kurumlar için olmazsa olmaz yetkinliklerden biridir. Kurumsal çeviklik de sadece IT ve bir-iki departmanın çevik yöntemleri öğrenmesiyle gerçekleşemiyor. Kurum için çok önemli bir bilgi kaynağı olan İK’yı da bu dönüşüme mutlaka dahil etmek gerekiyor. Çünkü Çeviklik, şirket içinde yeni bir bakış açısı, yeni bir zihniyet ve şirketin insan kaynağında da yeni yetkinlikler anlamına gelir. Çevik İK da bu noktada devreye giriyor. Çünkü İK bu düşünce biçimini yaymakta kilit bir rol oynar. Çevik İK, mevcut ve potansiyel çalışan deneyimini mükemmelleştirmek için çalışanları da dahil ederek çalışır.

Çevik bir kurum kendi kendisini organize edebilen yüksek disiplinli ekiplerden oluşur. Bu ekipler, gerektiğinde İK şapkasını zorlanmadan takarlar. Ekipler ve Çevik İK ekibi eğitimleri beraber seçer, işe alımları beraber gerçekleştirirler. Hatta birbirlerine verecekleri ödülleri bile birlikte belirleyebilirler. Kurumların Çevik İK dönüşümü yeni fırsatları da beraberinde getirir: Çevik İK sadece İK yapısını değil, kurumsal yapıyı da çevik kılacak eşsiz olanaklar sağlar. 

Çevik İK yolculuğunda farklı yollar seçilebilir. İK departmanı farklı iç dinamiklere sahipse Çevik yaklaşımla çalışmaya kendi içinde başlayabilir. Bunu Scrum veya Kanban ya da Çevik portföy yöntemiyle yapabilir. Bu yöntemle kurumdaki büyük İK projeleri görselleşeceğinden;

 • İK departmanında karar mekanizmaları daha şeffaf hale gelir,
 • İK iç-müşterilerle ve paydaşlarla iş birliği yaparken sürekli olarak öğrenmeye ve uyum sağlamaya devam eder,
 • Böylece İK departmanının odağı her zaman önem taşıyan işlerde kalır.

Gün geçtikçe daha fazla kurum, değişimlere daha hızlı tepki vermek ve müşterilerini memnun etmek için çevikliklerini artırmak istiyor. Ancak, çeviklik aslında bir düşünce biçimidir. Kontrol etmek ya da kural koymakla ilgili değildir. Öğrenme ve sezgilere dayalı öngörüleri odağına koyar. Güçlü, kendi kendisine organize olabilen ve motive ekipler aracılığıyla müşteriyi memnun etmeyi amaçlar. Çevik İK da bu düşünce biçimini yaymakta kilit bir rol oynar.

 

Eğitim İçeriği

Bu eğitimde neler öğreneceksiniz?

 • Çevik organizasyonun ne olduğunu, gerekli prensipleri, koşulları, organizasyonel yapısını, liderlik yetkinlikleri ve Çevik kültürü,
 • İK’nın Çevik Dönüşüm süreçlerinin başarıyla yönetilmesinde neden kritik bir rol oynadığını,
 • Çevik organizasyonların oluşumunu kolaylaştıran, destekleyen yeni İK rollerini ve bunların 4 seviyede nasıl uyarlandığını öğreneceksiniz:
  • Bireysel,
  • İK departmanı,
  • Liderlik ve takımlar, 
  • Organizasyon seviyesi.
 • İK’nın, çevik bir organizasyonda maksimum değer yaratmak için çalışmaları nasıl uyarlaması gerektiğini,
 • İK sorumluluğundaki görevlerin kendi kendini organize eden ekiplere nasıl dağıtılabileceğine dair farklı seçenekleri,
 • Geleneksel İK araçları olan performans yönetimigeribildirimişe alımyetenek yönetimiücret ve yan haklar gibi araçların Çevik Değerler ile nasıl çevikleşebileceğini öğreneceksiniz.

Eğitimde aynı zamanda Çevik araç ve rutinlerinden önemli bir kısmını somut örnek ve uygulamalar üzerinden deneyimleme şansı da bulacaksınız:

 • Scrum
 • Kanban
 • Backlog yönetimi
 • Sprint Planlama
 • İteratif şekilde çalışma
 • Retrospektif
 • Ve Çevik Portföy Yönetimi

 

Eğitim yaklaşımımız

Uluslararası ICAgile tarafından sertifikalandırılan eğitim programlarımız, yerel danışmanlık tecrübemiz ve uluslararası networkümüzle her zaman en yeni iç görüleri ve gerçek deneyimleri odağına almaktadır. Amacımız, katılımcılarımızın eğitimde öğrenecekleri global araçlar ve yerel bakış açısıyla iş hayatlarındaki günlük sorunları Agile perspektifiyle çözmelerine yardımcı olmak ve Çevik zihniyeti yaygınlaştırmalarına destek olmaktır.

Eğitim, danışmanlık deneyimlerimizle yaşadığımız gerçek vakaların yanı sıra bol miktarda egzersizi birleştirmektedir. Vakalar; perakende, inşaat, üretim, yiyecek ve içecek ve profesyonel hizmetler gibi farklı sektörlerden uluslararası birçok lider firmadan alınmaktadır.


Online Eğitim

Sınıf eğitimleri kadar 'canlı' ve etkili online eğitim için eğitim sunumları, uygulamaları ve grup çalışmaları Zoom, Trello, Linoit, Mural, Miro, Coggle gibi online araçlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Eğitim, her biri yarım günden oluşan 4 seanstan oluşmaktadır. Her seans öncesi için önceden hazırlanmış kaynaklar ve bilgi notlarıyla eğitime hazırlanılmaktadır. Seans sırasında yapılan uygulamalar ve sonrasındaki çalışmalarla da öğrenmenin derinleşmesi sağlanmaktadır. 
Eğitim Kazanımları

Eğitim ile katılımcılar çevik çalışanları ve çevik organizasyonları hem stratejik hem de operasyonel olarak destekleyebilmek için İK uygulamalarını nasıl yenileyebileceklerini öğreneceklerdir.

Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar Agile People Çevik İK Eğitimi Katılım Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

İsteyen katılımcılar online 4 saatlik ekstra uygulamalı seansın tamamlanması ve eğitim sonrası proje ödevinin yapılması ile Uluslararası Çeviklik Konsorsiyumu (International Consortium for Agile) tarafından verilen ICP-AHR sertifikasını almaya hak kazanacaktır.


 
Kontenjanımız 15 kişiyle sınırlıdır! Eğitimimiz Türkçe olarak gerçekleşecektir.  


Kimler Katılmalı

 • Çevikliğin değerini gören tüm liderler ve yöneticiler.
 • Çalışanlarının, ekiplerinin, kuruluşlarının çevik yolculuklarını nasıl kolaylaştıracaklarını öğrenmek isteyen tüm İK profesyonelleri ve İK İş Ortakları. (Agile ile deneyim gerekli değildir.)
 • Müşterilerine hem özel hem de kamu sektöründe birinci sınıf hizmet vermek isteyen tüm Agile koçları ve danışmanları.


Daha Önceki Eğitimlerimizden Örnekler

Koç Holding Çevik IK Eğitimi

Açık Çevik IK Eğitimi - Aralık 2019

Inci Holding ve Uluslararası Ortakları Çevik IK Eğitimi

Açık Çevik IK Eğitimi - Eylül 2019 


Upcoming events:
Share event: