A

All our training are now delivered online

Date:
2020-02-20 09:00 —
2020-02-21 17:00GMT+03
Location:
Istanbul, Turkey
€800.00
Early Bird
Ended on 2020-02-07
€750.00
Early Bird - For 3 people or more
Ended on 2020-02-07
€900.00
Regular
Ended on 2020-02-19
€800.00
Regular Group - For 3 people or more
Ended on 2020-02-19

Çevik İnsan Kaynakları Nedir?

​Çeviklik, hızla gelişen ve değişen dünyada kurumlar için de olmazsa olmaz yetkinliklerden biridir. Kurumsal çeviklik için İK süreç ve yaklaşımlarımızı da kökten değiştirmeliyiz. Çevik İK bu noktada devreye giriyor.

​Çevik bir kurum kendi kendisini organize edebilen yüksek disiplinli ekiplerden oluşur. Bu ekipler, gerektiğinde İK şapkasını zorlanmadan takarlar. Ekipler ve Çevik İK ekibi eğitimleri beraber seçer, işe alımları beraber gerçekleştirirler. Hatta birbirlerine verecekleri ödülleri bile birlikte belirleyebilirler. Kurumların Çevik İK dönüşümü yeni fırsatları beraberinde getirir. Çevik İK sadece İK yapısını değil, kurumsal yapıyı da çevik kılacak eşsiz olanaklar sağlar. 

​Çevik İK yolculuğunda farklı yollar seçilebilir. İK departmanı farklı iç dinamiklere sahipse Çevik yaklaşımla çalışmaya kendi içinde başlayabilir.

Bunu Scrum veya Kanban ya da Çevik portfolyo yöntemiyle yapabilir. Bu yöntemle kurumdaki büyük İK projeleri görselleşeceğinden;

 • İK departmanın karar mekanizmaları daha şeffaf hale gelir.

 • İK içerideki müşterilerle ve paydaşlarla iş birliği yaparken sürekli olarak öğrenmeye ve uyum sağlamaya devam eder.

 • Böylece İK departmanının odağı her zaman önem taşıyan işlerde kalır.

​Gün geçtikçe daha fazla kurum, değişimlere daha hızlı tepki vermek ve müşterilerini memnun etmek için çevikliklerini artırmak istiyor. Bu şirket içinde yeni bir bakış açısı, yeni bir zihniyet ve şirketin insan kaynağında da yeni yetkinlikler anlamına geliyor.

Sonuç olarak çeviklik aslında bir düşünce biçimidir. Kontrol etmek ya da kural koymakla ilgili değildir. Öğrenme ve sezgilere dayalı öngörüleri odağına koyar. Güçlü, kendi kendisine organize olabilen ve motive ekipler aracılığıyla müşteriyi memnun etmeyi amaçlar. İK bu düşünce biçimini yaymakta kilit bir rol oynar.


agile_hr_aralık_egitim_gorsel_2.PNG


Eğitim İçeriği

​Bu eğitimde neler öğreneceksiniz?

 • Çevik organizasyonun ne olduğunu ve bunun için gerekli prensipleri ve koşulları ve organizasyonel yapı, liderlik yetkinlikleri ve kültürü ile nasıl olduğunu,

 • İK’nın Çevik Dönüşüm süreçlerinin başarı ile yönetilmesinde neden kritik bir rol oynadığını ve Çevik çalışan ve çevik organizasyonların oluşumunu kolaylaştıran, destekleyen yeni İK rollerini 4 seviyede nasıl olduğunu öğreneceksiniz:

  • Organizasyon seviyesi, 

  • Liderlik ve takımlar seviyesi, 

  • IK’nın Çevik bir departman haline gelmesi, 

  • Ve geleneksel IK araçları olan performans yönetimi, geribildirim, işe alım, yetenek yönetimi, ücret ve yan haklar gibi araçların Çevik Değerler ile nasıl çevikleşebileceğini.  

 • Çevik araç ve rutinlerinden büyük kısmını öğrenecek, deneyimleyecek ve özündeki amacını hissedebileceksiniz. Bunlar:

  • Scrum

  • Backlog yönetimi

  • Retrospektif

  • Sprint Planlaması 

  • Ve Çevik Portfolyo Yönetimi

Eğitim, danışmanlık deneyimlerimizle yaşadığımız gerçek vakalar ve bol miktarda egzersiz ile bilgi ve deneyimi iyi bir şekilde birleştirmektedir. Vakalar; perakende, inşaat, üretim, yiyecek ve içecek ve profesyonel hizmetler gibi farklı sektörlerden uluslararası birçok lider firmadan alınmaktadır.

 

Kazanımlar

​Eğitim ile katılımcılar çevik çalışanları ve çevik organizasyonları hem stratejik hem de operasyonel olarak destekleyebilmek için İK uygulamalarını nasıl yenileyebileceklerini öğreneceklerdir. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar Uluslararası Çeviklik Konsorsiyumu (International Consortium for Agile) tarafından verilen ICP-TAL sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

 

Kimler Katılabilir?

​Çalışanlarının, takımlarının, kurumlarının çevik olma yolculuklarını nasıl kolaylaştırabileceklerini öğrenmek isteyen tüm IK profesyonelleri ve liderler içindir.

​Kontenjanımız 20 kişiyle sınırlıdır!

Eğitimimiz Türkçe olarak gerçekleşecektir.  

 

Eğitim Yeri

Workinton Nişantaşı-Maçka / Vişnezade Mah. Süleyman Seba Cad. No:79, Valideçeşme, 34357 Beşiktaş/İstanbul Teras Salonu 


İptal Politikası 

Kaydınızı iptal etmek isterseniz lütfen, inanc.civaz@hagaconsultancy.com mail adresine bildirin. 

- Eğitimden 60 gün önce yapılmış olan iptallerde %85 geri ödeme yapılacaktır.  

- Eğitimden 31 ila 59 gün önce yapılmış iptallerde %50 geri ödeme yapılacaktır. 

- Eğitimden 14 ila 30 gün önce yapılmış iptallerde %25 geri ödeme yapılacaktır. 

- Eğitime 14 günden az kalan iptallerde geri ödeme yapılmayacaktır. 

Katılımcının farklı bir kişi ile değiştirilmesi mümkündür. Upcoming events:
Share event: