A

All our training is also delivered online

Date:
2020-10-22 10:00—13:00 GMT+03
Location:
Online
€45.00
Erken Kayıt
Ended on 2020-10-05
€60.00
Normal Kayıt
Ended on 2020-10-22

Sürekli değişen bir ortamda kurumlara liderlik, rehberlik etmek ve ve ilham vermek zorludur. Geleneksel yönetim ve liderlik yaklaşımları/ teorileri, yeni organizasyonel modeller ortaya çıktıkça ve yeni jenerasyonlar iş hayatına dahil oldukça etkisiz kalmaktadır.

Günümüzde takım çalışması hiç olmadığı kadar önem kazanmakta ve 'kendi kendini organize eden takımlar' artık yeni akım olarak kabul edilmektedir. 

Çevik Liderlik işte bu noktada devreye girmekte! Çevik Liderlik, her çalışanın kendi sorumluluğunu üstlendiği, ekiplerle etkin bir şekilde işbirliği yaptığı, ortak bir amaç ile uyumlu olduğu ve kendisinin en iyi performansını gerçekleştirdiği yaklaşımdır. Bu yeni liderlik stilinin ayırt edici özelliği, insanlara daha fazla değerin verilmesi, süreç ve araçların göreceli olarak daha arka plana atılması ve yeni çalışma biçimlerine yönelik yaklaşımı geliştirmeye odaklanmasıdır.

Çevik bir organizasyonu yönetmek, organizasyonun liderlerinin çevik olmasını gerektirir. Yeni düşünme, çalışma ve yapılanma yolları gerektirir. 'Çevik Liderlik' kendi liderliğinizi geliştirmenize ve çevikliğe giden yolda organizasyonunuzu desteklemenize yardımcı olur.


Eğitim İçeriği

Çevik liderlik eğitimimizle aşağıdaki konuları öğrenecek; etki alanınızda sürdürülebilir bir davranış değişikliği yaratmak için somut bir yaklaşıma sahip olacaksınız:

• VUCA nedir? Dünyayı, toplumları ve kurumları nasıl etkiler? Etkilerini nasıl minimize edebiliriz? 

• Kurumsal Çeviklik nedir? ‘Öğrenen Organizasyon’un sağlanabilmesi için Liderlere düşen roller nelerdir?

• Çevik Liderlerin temel özellikleri nelerdir? Kendi gelişim yol haritamızı nasıl oluşturabiliriz? 

• Çevik takımlara otonomi sağlarken, Çevik Liderler olarak hizalanmayı nasıl sağlamalıyız? 

• Belirsizlik içinde en iyi kararları almamızı sağlayacak ‘Boundry Spanning’ nedir? Çevik Lider olarak bunu nasıl sağlayabiliriz?

Bu interaktif eğitim sonucunda, kendinizi lider olarak geliştirmek için gerekli araçları ve yol haritasını öğreneceksiniz.

Online olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecek eğitimimizin dili Türkçe olacaktır. 


Ek Kazanımlar

Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılarımız eğitim sonunda Haga - Agile People Liderlik Eğitimi Katılım Sertifikası almaya hak kazanacaktır. 

LEADERHİP SERTİFİKASI

Ayrıca Global Agile People Hareketinin Kurucusu ve Lideri Pia Maria Thoren'in 15 Euro değerindeki çok satan kitabı "Agile People - A Radical Approach for HR & Managersingilizce orjinaline de sahip olacaksınız. 

Pia-Maria-Thoren_Agile-People_KINDLE_COVER_v1

  picture book


Kimler Katılmalı

  • VUCA dünyasında Kurumsal Çevikliği,
  • ‘Öğrenen Organizasyon’un sağlanabilmesi için Liderlere düşen rolleri öğrenmek isteyen,
  • Global araçlar ile iş hayatlarındaki günlük sorunları Agile perspektifiyle nasıl çözebileceğini öğrenmek isteyen tüm liderler ve yöneticiler içindir. 

*Çevik yaklaşım konusunda tecrübe gerekli değildir.


Eğitim Yaklaşımımız

Uluslararası ICAgile tarafından sertifikalandırılan eğitim programlarımız, yerel danışmanlık tecrübemiz ve uluslararası networkümüzle her zaman en yeni iç görüleri ve gerçek deneyimleri odağına almaktadır. Amacımız, katılımcılarımızın eğitimde öğrenecekleri global araçlar ve yerel bakış açısıyla iş hayatlarındaki günlük sorunları Agile perspektifiyle çözmelerine yardımcı olmak ve Çevik zihniyeti yaygınlaştırmalarına destek olmaktır.

Eğitim, danışmanlık deneyimlerimizle yaşadığımız gerçek vakaların yanı sıra bol miktarda egzersizi birleştirmektedir. Vakalar; perakende, inşaat, üretim, yiyecek ve içecek ve profesyonel hizmetler gibi farklı sektörlerden uluslararası birçok lider firmadan alınmaktadır.

agile people leadership 3


Eğitim Ücreti

Eğitim kişi başı ücreti Covid-19 pandemisi sırasında kurumların ve bireylerin kişisel gelişimlerine destek verebilmek amacı ile 2020 yılı boyunca indirimli olarak sunulmaktadır. 

*Fiyatlar kişi başı olarak belirtilmiştir. 

*KDV oranı %0'dır. 


İlgili Blog Yazılarımız

https://hagaconsultancy.com/tr/ceviklik-ve-dayaniklilik-her-zamankinden-daha-onemli-olacak

https://hagaconsultancy.com/tr/cevik-kriz-yonetim-ekipleriHAGA Organizational Explorers özelleştirilmiş ve insan odaklı Çevik çözümleri sunan uluslararası hibrid deneyime sahip Hollanda-Türk ortak girişimi bir danışmanlık şirketidir. Çevik uygulamaları ile yönetim danışmanlığı tecrübesini harmanlayan HAGA danışmanları, bütünsel yaklaşılan bir ‘Business Agility’ kavramının şirketlerin potansiyellerini ortaya çıkaracağına inanmaktadır. Uluslararası ‘Agile People’ hareketinin de bir parçası olan HAGA, Çeviklik konusunda global trend ve yaklaşımları yakından takip etmekte ve projelerinde Hollandalı, İsveçli ve Türk danışmanlarla birlikte hizmet vermektedir.


Eğitim ve hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@hagaconsultancy.com

Upcoming events:
Share event: